Aktualności
2017-09-08
Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie
1 września w JIK

I znów mamy wrzesień, a jeszcze nie tak dawno społeczność Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego zbierała się, by podsumować osiągnięcia, podziękować i pożegnać się z absolwentami. Dziś, po kilkumiesięcznej przerwie, opaleni, wypoczęci i zrelaksowani rozpoczęli nowy rok szkolny. Kolejny rok nauki i ciężkiej pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.
Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego otworzyło swoje podwoje, by przywitać wszystkich przybyłych, tradycyjnie na boisku szkolnym. Oficjalnego otwarcia i przywitania uczniów, młodzieży, rodziców oraz grona pedagogicznego dokonali Dyrektor gimnazjum Helena Juchniewicz oraz przybyli na uroczystość goście. W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego goście życzyli wszystkim zapału do nauki, owocnej pracy, aby szkolny czas był wykorzystany, jak najlepiej i stał się źródłem miłych wspomnień przez całe życie. Szczególnie ciepło przywitano pierwszoklasistów. 21 nieśmiałych uczniów pod opieką swojej pierwszej nauczycielki wkroczyło na ścieżkę szkolnego życia. Dla nich zostały wręczone paszporty pierwszaka od Ministerstwa Oświaty Republiki Litewskiej oraz wyprawki szkolne od Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Do grona uczniowskiego dołączyła również liczna grupa przedszkolaków, która będzie uczęszczała do klasy przygotowawczej.
Życzenia samych dziesiątek płynęły w kierunku wszystkich uczniów a szczególnie uczniów klas maturalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów dojrzałości. Życzono, by matura okazała się prosta i przystępna, a ostatni rok w szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą. Z dźwiękiem pierwszego dzwonka maturzyści poprowadzili pierwszaków na pierwszą lekcję z panią Ireną Kogarko, a reszta uczniów udała się do klas na pierwsze w tym roku lekcje wychowawcze